Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:argus_maestic [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Argus Maestic ======
  
 +Warzone w Czechach przez browar Browar Platan dla Lidl Polska.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​argus_maestic.jpg?​nolink|}}
 +
 +Piwo jasne, pasteryzowane,​ typu lager. Składniki: woda, słód jęczmienny,​ chmiel, goryczka.
 +
 +Ekstrakt rzeczywisty 11,8%, alkohol 4,8%
 +
 +Piwo klarowne. Barwa jasnego bursztynu. Piana bardzo obfita, biała. Opada dość szybko do cienkiej warstewki, a później nikłej obwódki. Nasycenie średnie do dużego. Zapach słodu i chmielu. W smaku piwo lekkie, choć nie jest zbyt wodniste. Czuć goryczkę, następnie kwasek, w tle słód i znów mocną, konkretną i trwałą goryczkę. W sumie pije się fajnie, zwłaszcza w letni ciepły czas. Tak mi się trochę kojarzy z pitym dość dawno Staropramenem. Takie czeskie, jasne, lekkie piwo.
 +
 +7,5 punktów.
 +
 +Opinia: j24\\
 +26/05/2012
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +
 +----
 +\\
 +Nieco zmieniona wersja piwa.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​argus_maestic_2.jpg?​nolink|}}
 +
 +Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z O.O., sp. k., ale równoczesnie jest informacja, że to piwo czeskie.
 +
 +Zmieniono trochę wygląd krawatki i etykiety.
 +
 +Na kontretykiecie producent chwali się: //"​Piwo Maestic jest warzone w Czechach z najlepszych lokalnych składników. Chmiel pochodzi z czeskiego miasta Żatec, słód jest pochodzenia czeskiego i morawskiego,​ natomiast miękka woda czerpana jest z należących do browaru źródeł. Piwo Maestic cechuje się niepowtarzalnym,​ pełnym smakiem. Swoją złocistą barwę oraz gęstą pianę zawdzięcza kunsztowi czeskich browarników,​ u których sztuka warzenia piwa przekazywana jest od stuleci z pokolenia na pokolenie. Czas dojrzewania 35 dni."//​
 +
 +Ekstrakt rzeczywisty 12,2 %. Czyli został zwiększony.
 +
 +No to test:
 +
 +Piwo klarowne. Barwa złota. Piana obfita, biała, dość drobna, sztywna, bardzo ładna i bardzo trwała. Opada powolutku i jest obecna do samego końca spożywania. Pozostają też jej przebogate ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach średnio intensywny. Czuć chmiel i słód. W smaku piwo lekkie ale treściwe. Dominuje chmielowa goryczka, mocna, przyjemna, solidna i bardzo trwała. Oprócz niej czuć słód z odrobiną kwasku. Generalnie piwo smakuje jak stare, dobre, tradycyjne i poczciwe piwa sprzed ery koncerniaków. Polecam zwłaszcza miłośnikom piw goryczkowych.
 +
 +8,5 punktów.
 +
 +Opinia: j24\\
 +21/06/2014
encyklopedia/piwa/argus_maestic.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)