Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:argus_lager_zlocisty [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Argus Lager Złocisty ======
  
 +Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​argus_lager_zlocisty.jpg?​nolink|}}
 +
 +W Lidlu trwa aktualnie tydzień grillowy, w ramach którego w promocji są 4 nowe piwa, marki kojarzonej z tą siecią. :roll:
 +
 +Porównując stylistykę etykiet, pewne elementy graficzne oraz zakres podanych informacji doszedłem do wniosku, że albo producent piw dla Lidla zerżnął co nieco z wyrobów Browaru Amber z Bielkówka, albo to ów browar uwarzył te nowości dla sieci dyskontów. :-|
 +
 +W promocyjnej gazetce o piwie tym napisano:
 +
 +//"​Wyważone połączenie chmielowej goryczki i słodowej pełni smaku. Piwo wyraziste i zdecydowane w smaku. Obfita pienistość i złota iskra klarowności podkreślają jego właściwości orzeźwiające a ciemnozłota barwa i słodowa pełnia smaku komunikują piwny charakter. Lager Złocisty idealnie podkreśli smak grillowanych mięs i zaostrzy apetyt. Jest też doskonałym składnikiem piwnych marynat. Najlepiej smakuje w temperaturze 8 C w towarzystwie lekkich piwnych przekąsek złożonych z suszonych owoców, dojrzewających wędlin i serów."//​
 +
 +Na kontretykiecie na butelce zawarto informacje:
 +
 +//"​Piwo jasne, pasteryzowane. Ekstrakt brzeczki piwnej 12,2 % . Zawiera słód jęczmienny. Alkohol 5,7 % obj."//​
 +
 +No to otwieram:
 +
 +Piwo klarowne. Barwa jasno złocista. Piana biała, drobna, sztywna i obfita. Średnio trwała. Opada powoli do cienkiej warstewki; pozostają też jej dość bogate ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach o przeciętnej intensywności,​ świeży i przyjemny. Czuć chmiel i słód. W smaku piwo lekkie, ale nie jest zbyt wodniste. Przeważa chmielowa goryczka. Oprócz niej czuć słód i leciutki kwasek. W sumie dobre, smaczne i porządnie uwarzone piwo. Nie jest aż tak goryczkowe jak [[encyklopedia:​piwa:​argus_maestic|Argus Maestic]], ale śmiało można je polecić.
 +
 +Oceniam je na 8 punktów z minusikiem. ​
 +
 +Opinia: j24\\
 +21/06/2014
 +
 +----
 +\\
 +Barwa złocista o jasnej karnacji.
 +
 +Piana biała, w miarę obfita i gęstawa. Opadła do nierównej, trwałej warstewki. Dość ładnie oblepiła szkło, zaznaczając na nim każdy wypity łyk.
 +
 +Nasycenie nieco większe niż średnie.
 +
 +Zapach słaby. Od biedy można się dowąchać nieco chmielu i jeszcze mniej słodu. Po pewnym czasie pojawia się nieco owoców.
 +
 +Ze smakiem jest zdecydowanie lepiej. Dominuje solidna chmielowa goryczka ze słodem, stanowiącym dlań tło. Pod koniec daje o sobie znać kwasek, który na finiszu tłumiony jest powrotem goryczki. Moim zdaniem klasyka gatunku. Piwo ma w sobie wszystko to, co mieć powinien lager, no może z wyjątkiem aromatu.
 +
 +Gdyby nie ten feler, byłoby więcej, a tak tylko 8 punktów.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +08/07/2014
encyklopedia/piwa/argus_lager_zlocisty.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)