Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:argus_kozlak_rubinowy [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Argus Koźlak Rubinowy ======
  
 +Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​argus_kozlak_rubinowy.jpg?​nolink|}}
 +
 +W promocyjnej gazetce dyskontu o piwie tym napisano:
 +
 +//"​Esencjonalne piwo o rubinowej barwie z wiśniowym połyskiem. W zapachu wyczuwalne nuty ciemnych słodów jęczmiennych – karmel, kawa i czekolada. Goryczka pochodząca od chmielu i palonej łuski słodowej pozostawia przyjemny, długi finisz dobrze współgrający ze słodową pełnią smaku. W tle wyczuwalne nuty marcepana i orzechów. Całość dopełniają nuty karmelu, toffi i melasy oraz kremowa gęsta piana. Koźlak schłodzony do 8 C idealnie uzupełnia smak marcepana, migdałów i gorzkiej czekolady. Jest też doskonałym dodatkiem do wędzonych śliwek i grillowanego boczku."//​
 +
 +Na kontretykiecie na butelce zawarto informacje:
 +
 +//"​Piwo ciemne, pasteryzowane. Ekstrakt brzeczki piwnej 15,1 % . Zawiera słód jęczmienny. Alkohol 6,5 % obj."//​
 +
 +Zatem otwieram:
 +
 +Piwo klarowne. Barwa ciemno wiśniowa, pod światło rubinowa. Piana obfita, drobna, sztywna, beżowa - brązowa, bardzo ładna. Dość trwała. Opada powoli do cienkiego kożuszka; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach przyjemny. Czuć słód, ciemny słód, w tle alkohol, karmel i nutę owocową. W smaku na początku uderza słodycz; dominuje słód. Po tym pierwszym doznaniu piwo sprawia wrażenie nieco za lekkiego, nawet ciut wodnistego z leciutkim posmakiem kwasku. Oprócz tego czuć karmel, słód palony, posmak czekolady i w tle alkohol. Goryczka nawet dość solidna, porządna i jakiś czas utrzymująca się na podniebieniu.
 +
 +Generalnie fajne, ciekawe i dobrze uwarzone piwo. Polecam.
 +
 +8 punktów z minusem. ​
 +
 +Opinia: j24\\
 +22/06/2014
 +
 +----
 +\\
 +Pewne piwne remanenty, jeszcze w sumie przedzlotowe,​ czyli pierwsze z trzech Argusów.
 +
 +Mój test:
 +
 +Barwa rubinowa.
 +
 +Piana jasnobeżowa,​ średnioobfita i w miarę gęsta. W połowie szklanki pozostała niestety tylko opaska wokół ścianki. Dość obficie oblepiła szkło.
 +
 +Nasycenie w dolnych partiach stanów średnich.
 +
 +Zapach owocowy z wyczuwalnym słodem oraz odrobiną karmelu, który staje się coraz bardziej intensywny w miarę ogrzewania się piwa.
 +
 +Smak owocowy z wyczuwalną karmelową słodyczą i odrobiną kwasku. Po chwili pojawia się palonka, choć nie nazbyt intensywna. Goryczka przeplata się z winnym alkoholem, co nawet daje całkiem ciekawy efekt. Piwo niczego sobie, choć jak na koźlaka mogłoby być bardziej wyraziste. Moim zdaniem, Lidl nie wstrzelił się z nim w odpowiednią porę. Takie piwa na upały się nie nadają... No ale to takie moje całkiem osobiste odczucie, bo na piwo nie ma co narzekać, jest zwyczajnie dobre i
 +
 +na mocne 7 punktów w pełni zasłużyło.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +06/07/2014
encyklopedia/piwa/argus_kozlak_rubinowy.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)