Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:argus_dostojny_bursztynowy [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Argus Dostojny Bursztynowy ======
  
 +Jako producent podany jest: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. Z O.O., sp. k. Edycja limitowana.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​argus_dostojny_bursztynowy.jpg?​nolink|}}
 +
 +W gazetce o piwie tym napisano:
 +
 +//"To połączenie głębokich słodowych nut z rześką, chmielową goryczką. To piwo o wysokim ekstrakcie słodowym i relatywnie niskiej zawartości alkoholu gwarantuje wysoką pełnię smaku i aromatyczny bukiet. Głęboka barwa bursztynu podkreśla szlachetny charakter piwa i dobrze dobraną proporcję goryczkowego chmielu i jęczmiennego słodu. Podane w temperaturze 8 C podkreśli smak pieczonych mięs, razowego pieczywa i dojrzewających serów. Jest także doskonałym składnikiem tradycyjnego bigosu i kapuśniaku."//​
 +
 +Na kontretykiecie zawarto informacje:
 +
 +//"​Piwo jasne, pasteryzowane. Ekstrakt brzeczki piwnej 14,5 % . Zawiera słód jęczmienny. Alkohol 6,8 % obj."//​
 +
 +Zatem pora na test:
 +
 +Piwo klarowne. Barwa bursztynowo - złota. Piana średnio obfita, dość drobna, biała. Niezbyt trwała. Opada dość szybko do nikłej obwódki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach średnio intensywny, ale nie jest jakoś szczególnie przyjemny. Sprawia wrażenie ciężkiego. Dominuje słód, do tego czuć w tle alkohol. W smaku piwo jest dość wodniste. Dominuje słód, oprócz niego czuć lekki kwasek z nutą metaliczną oraz alkohol. Goryczka niezbyt mocna, do tego taka mało chmielowa. W sumie piwo źle zharmonizowane;​ z jednej strony ciężkie i mdłe, do tego alkoholowe, z drugiej strony kwaskowato - wodniste. Zatem generalnie - jak dotąd - najmniej udane piwo z tej serii.
 +
 +5 punktów. ​
 +
 +Opinia: j24\\
 +28/06/2014
 +
 +----
 +\\
 +Barwa złocista, odcieni bursztynowych się nie dopatrzyłem.
 +
 +Piana bladokremowa,​ średnioobfita i w miarę gęsta. W połowie kufla pozostała porwana kołderka. Dość zacnie oblepiła szkło.
 +
 +Nasycenie spore. Bąbelki czuć na języku.
 +
 +Zapach znikomy, subtelnie słodowy z delikatną nutą wilgotnej tektury.
 +
 +Smak na początku alkoholowo - słodki. Przechodzi w minimalny słód i równie niewielką, zmieszaną z kwaskiem, goryczkę. Reklamowanego na etykiecie pełnego, chmielowego smaku niestety nie odnotowałem. Na podniebieniu pozostaje alkohol. Wypić i owszem wypiłem, ale bez jakichkolwiek uniesień.
 +
 +Słabiutkie 6 punktów.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +08/07/2014
encyklopedia/piwa/argus_dostojny_bursztynowy.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)