Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:amber_johannes [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Amber - Johannes ======
  
 +Browar Amber.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​amber_johannes.jpg?​nolink|}}
 +
 +Na etykiecie możemy przeczytać:​\\
 +//„W 1611 roku urodził się w Gdańsku jeden z najsławniejszych synów tego miasta. Chcemy przypomnieć wybitnego astronoma, ale przede wszystkim, piwowara Johannesa Heveliusa”.//​
 +
 +Ponadto mała zachęta:\\
 +//​„Kupując piwo Johannes wspierasz zakup eksponatów do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska”//​
 +
 +A więc cel zbożny… A stare rupiecie drogie… Nic tylko pić i wspierać. Zresztą – co tu dużo ukrywać – miło jest połączyć przyjemne z pożytecznym… ​
 +
 +Skład: woda, słód jęczmienny,​ chmiel; alk. 6,5% obj.; nasycenie niskie;
 +
 +Piwo iście kryształowe o jasnej, złocistej barwie i ładnej, białej, dość trwałej pianie. W zapachu najmocniej udziela się chmiel, następnie słód z delikatnymi owocowymi akcentami. Poza tym wyczuwalne są nutki chlebowe. Smak to dominacja chmielu, przez który przebija się słód. Niestety tak jakby trochu zalatywało alkoholem…
 +
 +Generalnie mogłoby być lepiej, ale 7 pkt się należy.
 +
 +Opinia: Wojciechus\\
 +01/07/2011
 +
 +----
 +\\
 +Generalnie zgodzę się z przedmówcą co do oceny. Jak dla mnie jest to piwko zbyt słodkie, piana zniknęła już po krótkiej chwili.
 +
 +Moim zdaniem 7 punktów, to nieco za dużo. W moim subiektywnym odczuciu 6 to wszystko, choćby przez ten nadmiar słodyczy i zanik piany. Dodam, że mam piwo z drugiej warki.
 +
 +I gwoli uzupełnienia:​ Zawartość ekstraktu: 14,5%
 +
 +Opinia: Sten\\
 +26/07/2011
 +
 +----
 +\\
 +Piwo jasne, pełne, pasteryzowane. Parametry bez zmian. Nieco zmieniono krawatkę.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​amber_johannes_2.jpg?​nolink|}}
 +
 +Piwo klarowne. Barwa złocista. Piana biała, dość drobna, średnio obfita. Opada dość szybko do nikłej obwódki; pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie do dużego. Zapach chmielu i słodu, ale taki chlebowy. W smaku piwo treściwe. Czuć chmiel, słód, do tego taki dziwny słodkawo - chlebowo - metaliczno - kwaskowaty posmak. Goryczka wyraźna, nawet mocna. ​
 +
 +Generalnie piwo może być. Pogodzę poprzedników i dam 6,5 punktów.
 +
 +Opinia: j24\\
 +02/02/2013
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +
 +----
 +\\
 +Kod kreskowy: 5906591001233((BROWAR AMBER spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa,​ Bielkówko ul. Gregorkiewicza 1, 83-050 Kolbudy, Polska)).
 +
 +Dane techniczne, czyli kącik dla dociekliwych. Krótko i na temat, etykieta zawiera następujący tekst: //​„Johannes. W 1611 roku urodził się w Gdańsku jeden z najsłynniejszych synów tego miasta. Chcemy przypomnieć wybitnego astronoma, ale przede wszystkim, piwowara Johannesa Heveliusa.”//​ Mam nadzieje, że smak, plus reszta doznać wyniosą mnie na orbitę. Kontra natomiast mówi: //​„Kupując piwo Johannes wspierasz zakup eksponatów do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.”//​ O proszę, przyjemne z bardzo pożytecznym. Fajna inicjatywa. Dalej czytamy: //„Piwo jasne, pełne, pasteryzowane;​ Skład: woda, słód jęczmienny,​ chmiel. Zawartość alkoholu 6,5% objętości;​ Ekstrakt 14,5% wagi.”// To było by na tyle jeżeli chodzi o technikalia.
 +
 +Johannes stał w kącie taki smutny, mimo iż był otoczony przez kompanów – inne piwa - czuł się niezwykle samotny. Nie był duszą towarzystwa,​ więc często wiele dobrego przechodziło tuż koło niego. To Żywiec wyjechał na grilla, to cała rodzina Fortuna wyskoczyła na wakacje, a on nie... On ciągle w tym samym miejscu tylko towarzysze inni, roześmiani,​ rozgadani, a on trwał. Do dzisiejszego dnia. Dziś postanowiłem spędzić miły wieczór w towarzystwie Johannesa.
 +
 +Zapach. Wyraźny przyjemny słodowy aromat. Nie jest jak w przypadku innych piw o podobnym aromacie tak duszący. Tu mamy po prostu przyjemny aromat.
 +
 +Piana. Przyjemna dla oka, średnio gęsta, jednak ma problemy z trwałością. Po chwili zanika do porwanych strzępów. Ma średnie skłonności do odznaczania kolejnych łyków na szkle.
 +
 +Kolor. Jasne złoto. Piwo jest zdecydowanie klarowne.
 +
 +Smak. Piwa wyraźnie słodowe nie podchodzą mi tak w stu procentach. Jednak Johannes jest jakiś inny i muszę powiedzieć,​ że jest niczego sobie. Przyjemne nutki słodowe które towarzyszą na początku w pewnym momencie są wywabione przez posmak alkoholu. Normalnie by mi to przeszkadzało,​ jednak w tym przypadku resetuje to niemal smak, po to by przygotować nas na subtelną goryczkę w finiszu.
 +
 +Dobre piwo, dlatego spokojnie wystawiam mu 8 punktów.
 +
 +Opinia: Śmietan\\
 +04/04/2014
 +
 +----
 +\\
 +Kolejne już testowane piwo.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​amber_johannes_3.jpg?​nolink|}}
 +
 +Tym razem w jubileuszowej wersji.
 +
 +Skład i parametry bez zmian.
 +
 +Barwa złocista, wielce subtelnie mętnawa.
 +
 +Piana biała, średnio-obfita. Opadła do cieniutkiej warstewki o nierównej strukturze. Obficie oblepiła szkło.
 +
 +Nasycenie umiarkowanie spore.
 +
 +Zapach chmielowy, pojawiają się delikatne owoce i kwiaty. Słód umiarkowany z takąż chlebową nutą.
 +
 +Smak zdecydowanie lepszy, niż przy poprzednim teście. Słodyczy zdecydowanie mniej. Dominuje chmielowa goryczka. Słód pojawia się po krótkiej chwili i przebija chmielowe akcenty. Czuć też odrobinę pieczywa. Finisz subtelnie goryczkowy z umiarkowanym alkoholem.
 +
 +Tym razem dam mocne 7 punktów.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +10/07/2014
 +
 +----
 +\\
 +W zasadzie piwo już prześwietlone w wzdłuż i wszerz.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​amber_johannes_4.jpg?​nolink|}}
 +
 +Opisane wszelkie parametry, które są bez zmian. Po przeczytaniu opisów poprzedników muszę z radością przyznać, że mimo iż ostatni test miał miejsce ponad 3 lata temu, to piwo dalej trzyma fason.
 +
 +Zmieniono lekko etykietę, a zasługuje dalej na 7 punktów.
 +
 +Opinia: filipesku\\
 +22/12/2017
encyklopedia/piwa/amber_johannes.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)