Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:amber_apa [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Amber - APA ======
  
 +Uwarzone przez Browar Amber.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​amber_apa.jpg?​nolink|}}
 +
 +Nie jestem pewien, ale na rewersie napisano //"​Pomorskie Święto Piwa"//​((AMBER FEST to największa w Polsce Północnej biesiada dla wszystkich smakoszy piwa i produktów regionalnych. Piwo z Browaru Amber, stoiska z lokalnymi produktami najwyższej jakości, wypiek chleba, pokazy warzenia piwa oraz live cooking, animacje dla dzieci to atrakcje, których nie możesz przegapić. Gdańskie święto piwa na Stadionie Energa Gdańsk jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez, dostrzegane jest również na arenie ogólnopolskiej. W tym roku odbyło się 10 września. [[http://​www.browar-amber.pl/​amberfest/​|Strona Amber Fest->​]])),​ więc domyślam się, powstało na tą specjalną okazję.
 +
 +Piwo jasne, pasteryzowane,​ niefiltrowane.
 +
 +Zawartość alkoholu 5,2%, ekstraktu 12,1% wag. IBU 35-40.
 +
 +Składniki: woda; słody: pale ale, jasny typu pilzneńskiego;​ chmiele chinook, cascade, citra, simcoe; drożdże własnej stacji propagacji.
 +
 +Piana biała, wysoka i gęsta. Szybko opadła prawie do zera. Pozostały jedynie niewielkie wysepki i ślady na szkle. Pod koniec pozostaje ledwie słabo zaznaczony ring wokół szkła.
 +
 +Barwa słomkowa, zamglona.
 +
 +Nasycenie średnie.
 +
 +Zapach cytrusowo żywiczny z domieszką słodu.
 +
 +Smak lekko kwaskowaty, orzeźwiający i lekko słodowy. Goryczka niezbyt intensywna, ale wyczuwalna i przyjemna w smaku. Po chwili pojawia się żywica i grejpfrucik,​ które powodują całkiem miłe drętwienie ust. Po ogrzaniu pojawia się nieco więcej słodu, ale nie zmienia to przyjemności degustowania. Wspomniana wcześniej goryczka delikatnie pieści podniebienie do samego końca.
 +
 +Podsumowując wypada powiedzieć uczciwie, że piwo nie jest złe. Jest wręcz dobre, choć ta szybko znikająca piana w połączeniu z niezbyt intensywną goryczką jest w moim odczuciu pewną wadą. Natomiast plusem ogromnym jest to, że nie czuć ani trochę wodnistości,​ a wręcz przeciwnie. Jest to dobrze skomponowane orzeźwiające i przyjemne w smaku piwo.
 +
 +Smak na 9 punktów, ale za niewielki deficyt goryczki daję 7,5 punktu.
 +
 +Opinia: Capricorn\\
 +10/11/2016
 +
 +----
 +\\
 +Ostatnio kilkakrotnie konsumowałem Amber APA, a że nie wracam do piwa nijakiego to znaczy że mi podchodzi. Z ciekawości zajrzałem do encykliki jak tam stoi, no i stoi przyzwoicie,​ bo bodaj na 7,5. Ja tam z Caprim chandryczyć się o 0,5 pkt nie zamierzam, ale w jednym aspekcie doznania nasze są tak odmienne, że może ktoś z Ambera przeczytał tę recenzję i piwo poprawili. O pianie się nie wypowiem bo wszystkie pobierałem z gwinta, o barwie też zamilczę, bo po interwencjach okulistów mój odbiór barw odbiega od przeciętności,​ na cytrusach, żywicach i chlebkach po prostu się nie znam, ale goryczkę to potrafię docenić i ocenić. A niedostatek goryczki w ocenie V-ce Mistrza zaowocował poważną korektą końcowej oceny. Dla mnie ta goryczka jest świetnie wyważona - mocna i zdecydowana,​ długo drażniąca receptory, ale nie nachalna czy prostacko gorzka. Dlatego może warto by nasi degustatorzy pochylili się z uwagą nad kufelkiem Amberowej APY?
 +
 +Opinia: góral bagienny\\
 +23/11/2017
encyklopedia/piwa/amber_apa.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)