Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:alebrowar_sweet_cow_-_milk_stout [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== AleBrowar - Sweet Cow ======
  
 +Wyprodukowane przez AleBrowar w Browarze Gościszewo.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_sweet_cow.jpg?​nolink|}}
 +
 +Milk Stout.
 +
 +Cytat:
 +
 +//"Nie daj się zwieść kolegom z baru, krowie placki nie powstają w cukierni. Jeśli pragniesz w życiu więcej słodyczy, spraw sobie stout'​a z odrobiną laktozy. Mleczno - kawowe aromaty w tym ciemnym piwie rozmiękczą nawet największych twardzieli."//​
 +
 +Skład: woda, słody - pale ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils, Carafa, palony jęczmień, płatki owsiane, chmiele - Challenger, Fuggles, drożdże - S-04, laktoza.
 +
 +Zawartość alkoholu: 5,0%, ekstraktu: 12%. IBU wynosi 28.
 +
 +Barwa idealnie czarna.
 +
 +Piana mocno beżowa gęsta i zbita, opada do porwanej kołderki, częściowo pozostając na szkle.
 +
 +Nasycenie średnie.
 +
 +Zapach mocno kawowy z paloną sporawą nutką i pewnie laktozą, ale jej zapachu nie znam. Dodam, że ładnie rozszedł się po pokoju, co niestety przywiodło doń Maryjolkę.
 +
 +Smak ciekawy. Sporo palonki, kawy i czekolady. Do tego całkiem przyjemna słodycz, jak mniemam spowodowana obecnością laktozy. Po chwili pojawia się ulotny kwasek i owoce. Goryczka stonowana, miesza się ze słodyczą, co daje nawet ciekawe odczucia smakowe. Może to sugestia, ale na podniebieniu czuje się mleczny posmaczek.
 +
 +To mój pierwszy mleczny stout i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony.
 +
 +Dam maksa - 10 punktów.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +23/08/2012
 +
 +
 +----
 +
 +
 +Sweet Cow – czyli drugie najnowsze dziecko z AleBrowaru. W zapachu pierwsza uderzyła mnie dziwna, aczkolwiek znana z mleka nutka. Chyba to jest zasługa obecnej laktozy. Niuchałem jeszcze wielokrotnie i za każdym razem była obecna. Poza tym palonka i kawa – faktycznie, intensywne. Gdzieś tam daleko w tle majaczy nutka owocowa. W smaku piwko jest wspaniale zbalansowane. Początkowa słodycz przechodzi w ciemne akcenty (głównie palonka, kawa, czekolady czemuś nie wyczułem) i subtelną, choć wyraźnie zaznaczoną chmielowo-palonkową goryczkę. W sumie bardzo dobre piwko, aczkolwiek liczyłem na bardziej gęsty, aksamitny smak.
 +
 +9 punktów.
 +
 +Opinia: Wojciechus\\
 +06/09/2012
 +
 +----
 +\\
 +Skład i inne jak wyżej.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_sweet_cow_2.jpg?​nolink|}}
 +
 +Piana ciemna, szybko znika. Kolor czarny... ale taki czarny czarny :-( W smaku czuć kawę i to mi się podoba, gdzieś tam w tle jest coś słodkiego, ale niewiele. Ciekawostką jest, że w zapachu można wyczuć laktozę.
 +
 +Dla mnie bardzo na +, moja ocena to 9 punktów.
 +
 +Opinia: MartaBaranowska\\
 +27/02/2014
encyklopedia/piwa/alebrowar_sweet_cow_-_milk_stout.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)