Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:alebrowar_lady_blanche [2018/08/28 08:26] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== AleBrowar - Lady Blanche ======
  
 +Browar Gościszewo dla AleBrowar
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_lady_blanche.jpg?​nolink|}}
 +
 +Witbier. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
 +
 +Skład: woda, słody - pszeniczny, pilzeński, niesłodowany owies i pszenica, chmiel - Hallertau drożdże S-33, kolendra indyjska, skórka curacao.
 +
 +Zawartość alkoholu: 4,7%, ekstraktu: 12%, IBU - 15.
 +
 +Barwa pomarańczowa,​ dość mętna.
 +
 +Piana biała, średnia, szybko opada do cieniutkiej warstewki, a po paru łykach pozostaje tylko cieniutki pierścień wokół ścianki.
 +
 +Nasycenie prawie żadne.
 +
 +Zapach mocno kolendrowy, w tle nieco cytrusów.
 +
 +Mam dziwne przeczucie, że piwo to jest tłustawe, choć nie jest, ale tak nieco smakuje. Na początku lekko słodkawe z przyjemnym, subtelnym kwaskiem cytrusów. Dość sporo kolendry, która daje miły posmaczek. Goryczka bardziej owocowa, niż chmielowa stanowi zwieńczenie. Warto spróbować,​ bo jest nieco inne, a przez to ciekawe. Gdyby było choć nieco bardziej nasycone, byłoby super.
 +
 +8,5 punktu.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +04/06/2012
 +----
 +Lady Blanche - w zapachu na pierwszy ogień idą kolendra wraz z orzeźwiającą nutą pomarańczową,​ drugą linię stanowią akcenty zbożowo-bananowe. Smak – na początek całkiem sporo słodyczy, przeplecionej taką zbożowością,​ potem owoce, kolendra a całość zwieńczona goryczką, która faktycznie - tak jak Sten opisał - jest bardziej owocowa. I faktycznie nasycenie do de. Ogólnie rzecz biorąc, ciekawy eksperyment - odrobina więcej pracy i mamy fajkową propozycję na lato.
 +
 +Zgadzam się z punktacja Prezesa.
 +
 +Opinia: Wojciechus\\
 +07/06/2012
 +
 +----
 +\\
 +Kod kreskowy: 5907222039137((AleBrowar Sp. z o.o., ul. Juliana Węgrzynowicza 1, 84-300 Lębork.)). Najlepiej spożyć do: 25.02.2019
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_lady_blanche_2.jpg?​nolink|}}
 +
 +Miejsca produkcji nie podano. Parametry nieco zmienione. Drożdże Safale US-05
 +Alkohol - 4,5 % obj.
 +
 +Piwo mętne. Barwa słomkowa w tonacji żółtej. Piana średnio obfita, biała, drobna i nietrwała. Opada w minutę do cienkiej warstewki, następnie obwódki; słabo i nietrwale oblepia szkło. Nasycenie średnie. Zapach niezbyt mocny. Czuć cytrusy, kolendrę, skórkę pomarańczową i słód pszeniczny. W smaku piwo lekkie i nieco za mało treściwe. Mamy tu cytrusy, kwasek, nutę bananową, słód pszeniczny z posmakiem zbożowym, nutę kwiatową, kolendrę i rumianek. Goryczka zaznaczona - pojawia się chwilę po przełknięciu. W sumie bardzo fajne piwo.
 +
 +8 punktów.
 +
 +Opinia: j24\\
 +27/08/2018
encyklopedia/piwa/alebrowar_lady_blanche.txt · ostatnio zmienione: 2018/08/28 08:26 (edycja zewnętrzna)