Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:alebrowar_hula_hop [2018/08/26 19:36] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== AleBrowar - Hula Hop ======
  
 +AleBrowar, Lębork.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_hula_hop.jpg?​nolink|}}
 +
 +White IPA. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane.
 +
 +Skład: woda; słody: Pale ale, pszeniczny; płatki pszenne; płatki owsiane; chmiele: Hallertau Blanc, Centennial, Citra, Mosaic, Cascade; kolendra; skórka gorzkiej pomarańczy;​ curaçao; drożdże S-33.
 +
 +Zawartość alkoholu 5,2% obj., ekstraktu: 14% wag. Warka do: 05.12.2017.
 +
 +Barwa złocista, zamglona.
 +
 +Piana biała, średnio - obfita o drobnych pęcherzykach. Opadła do cieniutkiej kołderki. Na szkle pozostawiła kilka plamek.
 +
 +Nasycenie umiarkowanie mocne.
 +
 +Zapach cytrusowo - ziołowy. Sporo kolendry, nutka tropików i muśnięcie sosnowego lasu. W tle małe co nieco słodu.
 +
 +Smak kwaskowy ze sporą dawką cytrusów z wyraźnymi pestkami i skórkami. Słody na średnim poziomie, a płatków jak na lekarstwo. Goryczka niczego sobie, intensywna, ale nie zalegająca,​ wybitnie cytrusowa, choć iglaki też się w niej wyczuwa. Pod koniec pojawia się też i kolendra. Piwo ciekawe i przyjemne w odbiorze.
 +
 +Jest zwyczajnie dobre z plusem, dlatego też 7,5 punktu.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +09/08/2017
 +
 +----
 +\\
 +No to wypiłam wczoraj Hula Hop....
 +
 +Jak dla mnie bardzo dobre :-) Co tam w smakach? Ano goryczka mieszała się z cytrusem, taka trochę walka w kubkach smakowych ;-) nie było zwycięstwa bo zarówno goryczy jak i cytrusu po równo, mało słodkości jak dla mnie ale smakowało super, napewno do tego piwka wrócę z ochotą. :-)
 +
 +Opinia: kimkolwiek\\
 +13/07/2018
 +
 +----
 +\\
 +Kod kreskowy: 5907222039045((AleBrowar Sp. z o.o., ul. Juliana Węgrzynowicza 1, 84-300 Lębork.)). Najlepiej spożyć przed: 02.03.2019
 +
 +Parametry i grafika bez zmian.
 +
 +Piwo prawie klarowne. Barwa złocista. Piana średnio obfita, biała, o dość grubych bąbelkach, nietrwała. Opada w kilka minut do porwanej obwódki; nieco oblepia szkło. Nasycenie średnie do dużego. Zapach przeciętnie mocny. Czuć cytrusy (pomarańcza,​ grejpfrut), słód i kolendrę. W smaku piwo treściwe i gorzkie. Dominują tu skórka pomarańczy,​ grejpfrut, nuta żywiczna a do tego przyprawy z kolendrą na czele. Oprócz tego czuć kwasek i posmak słodu. Po przełknięciu ton nadaje silna, grejpfrutowo - ziołowo - piołunowa goryczka, mocna i trwała. W sumie dobre piwo. Nie każdemu posmakuje, ale miłośnicy piw gorzkich będą zadowoleni.
 +
 +Ode mnie 8 punktów.
 +
 +Opinia: j24\\
 +26/08/2018
encyklopedia/piwa/alebrowar_hula_hop.txt · ostatnio zmienione: 2018/08/26 19:36 (edycja zewnętrzna)