Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:alebrowar_crazy_mike [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== AleBrowar - Crazy Mike ======
  
 +Wyprodukowane przez AleBrowar Sp. z o.o. w Browarze Gościszewo.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_crazy_mike.jpg?​nolink|}}
 +
 +Double IPA.
 +
 +//"​Cześć nazywam się Mike, mam 100 IBU i #​jestemhopheadem. To oznacza, że skopię Twoje dupsko chmielem! Skopię je dokładnie, na miękko, bez litości. Zapamiętasz mnie i moje jasne, wytrawne mocne Double IPA po wsze czasy."//​
 +
 +Skład: woda, słody - pale ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils, zakwaszający;​ chmiele - Cascade, Citra, Chinook, Centennial, Columbus; cukier Candi White Sugar, drożdże US-05.
 +
 +Zawartość alkoholu: 9% obj., ekstraktu: 20°, IBU-100.
 +
 +Barwa herbaciano-miedziana,​ subtelnie mętna.
 +
 +Piana ciemnokremowa,​ dość obfita i bardzo gęsta. Redukuje się powolnie, z pewnym dostojeństwem wręcz, do kilkumilimetrowej warstewki, utrzymującej się do końca. W miarę przyzwoicie oblepia szkło.
 +
 +Nasycenie w sumie niewielkie.
 +
 +Zapach intensywnie chmielowy, czuć te amerykańskie gatunki. Spora dawka sosnowej żywicy, owoce tropikalne, tu obstawię mango, cytrusy z przewagą grejpfruta. W tle odrobina słodu.
 +
 +Smak dość ciekawy, choć nie do końca akceptowalny przeze mnie. Zawiera w sobie wielce posmaczków. Początek słodki, nawet nieco za bardzo, szybko przechodzi w umiarkowany kwasek, który z kolei w fantastyczną,​ choć nie nazbyt intensywną goryczkę. Wszystko to zwieńczone subtelnym słodem i niestety jakimś takim ziemistym posmaczkiem,​ który nieco psuje doznania. Finisz to połączenie słodyczy i goryczki. Tej pierwszej zdecydowanie za dużo, a drugiej za mało. Tego 100 IBU, to ja w tym piwie zupełnie nie czuję. Alkohol pojawia się dopiero w trzewiach.
 +
 +W sumie nie więcej jak słabiutkie 8 punktów. ​
 +
 +Opinia: Sten\\
 +10/06/2014
 +
 +----
 +\\
 +Kod kreskowy: 5903364108359((BROWAR GOŚCISZEWO SC Stanisław Czarnecki, Chrystian Czarnecki, Gościszewo 11, 82-400 Sztum, Polska)).
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​alebrowar_crazy_mike_2.jpg?​nolink|}}
 +
 +Piwo nieco przeterminowane - najlepiej spożyć przed 03.09.2015 r.
 +
 +Parametry bez zmian. Trochę zmieniono elementy graficzne.
 +
 +Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane.
 +
 +Piwo bardzo mętne. Barwa bursztynowa. Piana biała w tonacji ecru, drobna, dość obfita. Średnio trwała. Opada powoli do cienkiego kożuszka, obecnego aż do końca spożywania;​ pozostają też jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie średnie. Zapach dość mocny. Czuć cytrusy, chmiel i żywicę. W smaku piwo treściwe. Od razu uderza potężna gorycz, wielce chmielowa, podbita żywicą. Z drugiej strony niemal równocześnie czuć słodycz, a do tego posmak cytrusów (na pewno grejpfrut i marakuja). Do tego w tle słód. Alkohol w smaku niewyczuwalny,​ za to po każdym łyku rozgrzewa trzewia. Podsumowując - piwo godne polecenia dla miłośników takich słodko - goryczkowych smaków.
 +
 +9 punktów.
 +
 +Opinia: j24\\
 +19/09/2015
encyklopedia/piwa/alebrowar_crazy_mike.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)