Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:aecht_schlenkerla_rauchbier_maerzen [2018/05/04 10:23] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen ======
  
 +Browar Heller Bamberg Niemcy
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​aecht_schlenkerla_rauchbier_maerzen.jpg?​nolink|}}
 +
 +Skład: woda browarniana,​ słód jęczmienny,​ chmiel.
 +
 +Zawartość alkoholu: 5,1%
 +
 +Barwa brunatna, pod światło rubinowa, klarowne. Piana beżowa, początkowo bardzo obfita osiada do ok. pół centymetrowego kożuszka, który utrzymuje się do końca. Część piany ładnie osadza się na ściance kufla.
 +
 +Nasycenie dość mocne.
 +
 +Zapach - tu wielkie zaskoczenie. Otóż jedyne co się czuje to przepiękny zapach świeżo wyjętej z wędzarki szynki. W tle wielce subtelny zapach słodu.
 +
 +W smaku też dominuje wędzonka, do tego wędzona śliwka i całkiem przyjemna goryczka, która ładnie się z ową wędzowatością komponuje. Nigdy nie piłem takiego piwa i muszę powiedzieć,​ że zrobiło na mnie wielce pozytywne wrażenie. Nie na darmo mój dostawca piw zastrzegł, coby piwo to wypić jako pierwsze, z pół godziny wcześniej nie jeść i nie palić, bo tylko tak można w pełni ocenić walory tego piwa. REWELACJA.
 +
 +W pełni zasłużone 10 punktów.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +13/02/2011
 +
 +
 +----
 +\\
 +Sten już opisywał, ale piwo jest tak wypasione, że postanowiłem dorzucić coś od siebie – zresztą to moja pierwsza „wędzonka” i oby nie ostatnia. Zapach wspaniały – jej wędzoność króluje, ale jak pokombinujemy wyczujemy również nutki owocowe i ciemne – palony słód, a nawet coś na kształt karmelu, który na samym początku niespodziewanie szarpnął mnie po nozdrzach. Smak równie fantastyczny – dym przeplatający się z ciemnymi i subtelnymi słodowo-owocowymi akcentami. W finale goryczka. Zdziwiłem się, że jest tak charakterna. Całość przypomina coś na kształt kompotu z suszu (tak zresztą powiedziała dziewczyna mojego brata). Super piwo. Za Stenem – polecam!
 +
 +Opinia: Wojciechus\\
 +12/07/2011
encyklopedia/piwa/aecht_schlenkerla_rauchbier_maerzen.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)