Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

encyklopedia:piwa:abbaye_de_vauclair_blonde [2019/07/07 16:18] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +====== Abbaye de Vauclair ======
  
 +Wyprodukowano we Francji. Dalej są dane sieci Lidl((Według RateBeer jest to piwo produkowane specjalnie dla sieci LIDL.)).
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​abbaye_de_vauclair_blonde.jpg?​nolink|}}
 +
 +Blonde Beer with Caramel -  Kod kreskowy skrócony - lidlowski. W sieci można znaleźć informację,​ że to piwo w stylu Blonde Ale z dodatkiem karmelu, uwarzone przez francuski browar De Gayant z miejscowości Douai. Pojawiło się w brytyjskich Lidlach przy okazji tygodnia francuskiego w lutym 2017 roku. Od maja 2017 roku jest dostępne również w polskich dyskontach.
 +
 +W ogóle kontretykieta - made in Lidl - to jakieś nieporozumienie. Czytamy na niej:
 +
 +> Napój piwny aromatyzowany o smaku karmelowym, jasny, pasteryzowany.
 +> Składniki: woda słód jęczmienny,​ pszenica, glukoza, aromat karmelowy, fruktoza, ekstrakty chmielu, barwnik: karmel amoniakalny,​ przeciwutleniacz:​ kwas askorbinowy.
 +> Alkohol - 6,5 % obj.
 +
 +Warka do: 25.01.2020.
 +
 +Piwo klarowne. Barwa bursztynowa. Piana średnio obfita, biała, o bąbelkach przeciętnej granulacji, niezbyt trwała. Opada w kilka minut do porwanej warstewki, następnie obwódki, a później do zera; trochę oblepia szkło. Nasycenie niskie do średniego. Zapach niezbyt intensywny. Czuć karmel, słód, nutę przyprawową,​ drożdże i wyraźnie alkohol. W smaku piwo treściwe, esencjonalne,​ ale słodkie, nawet bardzo. Wraz z tą słodyczą dominuje posmak karmelu. Oprócz nich czuć słód z posmakiem ciasteczek, nuty: owocową i przyprawową,​ nieco kwasku, a w tle wyraźnie alkohol. Goryczka niezbyt mocna, choć przyjemna. W sumie jak na taki skład, jak podano na kontretykiecie,​ to piwo pije się nad wyraz smacznie.
 +
 +6,5 punktu.
 +
 +Opinia: j24\\
 +13/10/2018
 +
 +----
 +\\
 +Skład i parametry identyczne. Warka do: 09.11.2020.
 +{{ :​encyklopedia:​piwa:​a:​abbaye_de_vauclair_blonde_2.jpg?​nolink|}}
 +
 +Barwa bursztynowa,​ klarowna.
 +
 +Piana jasnokremowa,​ dość obfita o różnej wielkości pęcherzykach. Opadła do cieniutkiej kołderki, następnie do opaski. Na szkle pozostawiła kilka plamek.
 +
 +Zapach lekko słodowy, trochę przyprawowy z delikatnym karmelem i z nutką owocową.
 +
 +Smak nieco słodkawy z wyraźnym słodem. Delikatne owoce i całkiem sporo przypraw. Subtelny karmel przełamany kwaskiem. Goryczka na średnim poziomie z wyczuwalnymi ziółkami. Piwo pijalne i zwyczajnie dobre.
 +
 +7 punktów.
 +
 +Opinia: Sten\\
 +07/07/2019
encyklopedia/piwa/abbaye_de_vauclair_blonde.txt · ostatnio zmienione: 2019/07/07 16:18 (edycja zewnętrzna)