Podpiwek Warmiński

Browar Kormoran

… czyli alternatywa wobec Isostara…

W skład tegoż napoju wchodzą: woda, słody jęczmienne (pilzneński, karmelowy, palony), cukier, chmiel, drożdże, zaś zawartość alkoholu wynosi do 0,5% obj.

Podpiwek charakteryzuje się ciemno-rubinową barwą i pianą taką, że hej! Większość piw może o takiej tylko pomarzyć! W zapachu jak i w smaku pierwsze skrzypce grają słody, tworząc przyjemny karmelowo-kawowy klimacik, przy czym nie jest nazbyt słodko (przynajmniej jak dla mnie).

Co prawda pojęcia nie miałem, że piwo ma właściwości napoju izotonicznego (choć po prędkości działania można było to podejrzewać), ale myślę sobie, że taki podpiwek jest całkiem niegłupim pomysłem na uzupełnianie płynów podczas wysiłku – w każdym razie Justyna Kowalczyk powinna spróbować… :-D

Opinia: Wojciechus
07/04/2011



Jako, że być może dziś jeszcze trzeba będzie gdzieś jechać, a dzień jest gorący i pić się chce, to otworzę coś z napojów „innych”. Kod kreskowy: 59025287897241).

Krawatki brak, etykieta i kontretykieta zmienione. Parametry bez zmian.

Napój klarowny. Barwa jak coca - cola (bardzo mocnej herbaty - właściwie to esencji; pod światło rubinowa). Piana dość obfita, beżowa, bardzo drobna. Po prostu sztywna i piękna. O dziwo bardzo trwała. Opada powoli do cienkiego kożuszka, obecnego do samego końca picia; pozostają też jej bogate ślady na ściankach kufla. Nasycenie niskie. Zapach przyjemny, średnio intensywny i dość bogaty. Czuć słód, słód palony, karmel i kawę. W smaku dominuje słodycz. Czuć słód, słód palony oraz kamel i kawę. Praktycznie w ogóle nie czuć kwasku. Goryczka występuje w formie śladowej. Ten podpiwek pije się bardzo przyjemnie i faktycznie doskonale gasi pragnienie. Bez punktacji, ale polecam, zwłaszcza lubiącym takie napoje w wersji mniej nagazowanej i słodszej. Bardzo dobry i smaczny napój!

Opinia: j24
05/07/2014








Uzupełnię ekstrakt: 12,5% wag.

Nadszedł czas, by przekonać się jak smakuje podpiwek.

Piana wytworzyła się prawie na 1 cm. Szybko zredukowała się do cienkiej warstewki i porwała. Ładnie zdobi szkło.

Kolor podpiwku to brunatno – herbaciany.

Nasycenie w okolicach średniego.

W zapachu: czuć drożdże (na pierwszym planie), karmel, słód. Następnie swym aromatem przywodzi na myśl coca-colę. Później uaktywniają się owoce (śliwka renkloda & jabłko).

W smaku przypomina piwo Karmi. Palonka, karmel; pojawia się też bardzo delikatny posmak chleba. Bardzo subtelne goryczkowe zakończenie, a raczej palono-goryczkowe. Goryczka w miarę postępu degustacji nabiera wyrazu, ostrości (wraz z palonką).

Jestem pozytywnie zaskoczona, jednak pozostawię bez punktacji.

PS. Od piwa Karmi różni ten napój piwny to, że jest zdecydowanie mniej słodki, z wyrazistszą goryczką. Odczucie „paloności” jest mniej więcej na tym samym poziomie.

Opinia: moondriver
01/05/2015

1)
Browar KORMORAN Sp. z o.o., al. Gen. Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn, Polska
encyklopedia/inne/podpiwek_warminski.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)