Argus Lemonade

Jako producent podany jest Lidl Polska Sklepy Spożywcze.

Jak informuje producent na puszce: „Piwo z zaprawą lemoniadową. Alkohol 2,6% obj. Zawiera cukier i substancję słodzącą. Pasteryzowane. Składniki: piwo 50% (zawiera słód jęczmienny), zaprawa lemoniadowa 50% (woda, cukier, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, cytryniany sodu, aromaty, koncentrat soku cytrynowego (0,10% w gotowym produkcie), przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, substancja słodząca: sukraloza).”

No to otwieramy:

Napój mętnawy; pływają pojedyncze kłaczki. Barwa sikowata, taka cytrynowa. Piana biała, drobna, średnio obfita. Szybko opada do nawet trwałej cieniutkiej warstewki. Pozostają jej ślady na ściankach kufla. Nasycenie dość duże. Zapach taki syntetyczny, jakby lemoniady albo toniku z cytrusami. Czuć cytrynę i grapefruit. Elementów piwnych nie wyczułem. W smaku czuć przesadzoną słodycz i kwasek. Goryczka zaznaczona - pojawia się w chwilę po przełknięciu. Niezbyt trwała, choć to wielce pozytywny element. Generalnie napój jest za słodki, choć na upały i do delektowania się dla Pań lubiących mieszanki piwno - sokowe nadaje się.

7 punktów - w kategorii radlery.

Opinia: j24
06/07/2013


Stopka: „Piwo z zaprawą lemoniadową, Alk. 2,6% obj. Pasteryzowane. Skład: Piwo 50% ( zawiera słód jęczmienny), zaprawa lemoniadowa 50% (woda, cukier, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, cytryniany sodu, aromaty, koncentrat soku cytrynowego (0,10% w gotowym produkcie), przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, substancja słodząca: sukraloza.”

Barwa wręcz żółta, piana marna, opada równie szybko jak się pojawia. Zapach bardzo trudno mi do czegoś porównać… coś mi przypomina ale nie wiem co, w każdym razie jest bardzo nieprzyjemny.

Smak jest bardzo wodnisty, czuć cytrynę, i lekką goryczkę w tle, w przeciwieństwie do innych tego typu napojów.

Moje ocena to słabiutkie 4.

Opinia: MartaBaranowska
21/08/2013

encyklopedia/inne/argus_lemonade.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/04 10:23 (edycja zewnętrzna)