Witamy!

Encyklopedia ta powstała jako wersja rozwojowa „Encyklopedii piwa” publikowanej w portalu Lasypolskie.pl i jest konwersją tamtej encyklopedii na format Dokuwiki. Zrobiłem to, bo w tej „źródłowej encyklopedii” brakowało mi prostej nawigacji a przede wszystkim wyszukiwania pełnotekstowego. Piw w tamtej encyklopedii pojawiło się już tyle (ponad 1400), że bez prostego a sprawnego mechanizmu wyszukiwania obyć się nie było można. Przynajmniej ja się nie mogłem obyć =)

Dodatkowym bodźcem do stworzenia tej encyklopedii był fakt zamknięcia „Dziennika Lasypolskie” i likwidacja portalu.
Powstał co prawda następca portalu Lasypolskie.pl pod nazwą Dziennik Leśny ale ze względu na funkcjonalność obecnego rozwiązania nie zdecydowano o kolejnej zmianie położenia „Encyklopedii” :-)

Kilka słów wyjaśnienia...

Ta encyklopedia, pomimo silnika Dokuwiki i licencji Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-SA 4.0), jest tworem autorskim i z tego względu nie jest możliwe jej edytowanie przez osoby trzecie. Mogą to robić wyłącznie wyznaczeni redaktorzy, rekrutujący się spośród uczestników Forum Lasypolskie.pl. Z tego samego względu nie można się samodzielnie rejestrować, co w niczym nie przeszkadza jeśli chcesz tylko przeglądać encyklopedię.

start.txt · ostatnio zmienione: 2022/03/29 16:12 (edycja zewnętrzna)